Žádné násilné hry v Německu?

Poté co se na začátku měsíce Německo muselo vypořádat s tragickými událostmi na střední škole nedaleko Stuttgartu (17 letý mladík tam zabil 15 lidí), naši západní sousedé začali volat po zákazu prodeje násilných her. Konkrétně Heini Schmitt, náčelník Die Deutsche Polizeigewerkschaft (DPoIG).

"Je všeobecně známo, že v pozadí každého násilného řádění je závislost na takzvaných vyvražďovacích hrách. Reálné projevy pak jsou nezřídka podobné těm virtuálním," uvedl Schmitt v jednom z rozhovorů. A to i navzdory skutečnosti, že si je vědom, že není prokázané žádné spojení mezi hrami a vražednými choutkami.

"Role, kterou v těchto případech videohry sehrávají by neměla být brána na lehkou váhu, a tudíž nemůže být opomíjena," dodal. "Myslím, že by světu nijak neublížilo, kdyby se násilné hry přestaly úplně vydávat."

Agentura Reuters chvíli po útoku v Albertville informovala, že jeden z největších prodejních řetězců - Galeria Kaufhof - zareagovala na toto neštěstí okamžitým stažením všech násilných her i filmů, což se setkalo s ostrou kritikou ze strany organizace G.A.M.E. (German games development association).

"Myslím, že je rozhodnutí Kaufhofu hodně nadsazené. Troufám si tvrdit, že to hraničí až s hysterií," řekl Stephen Reichart, ředitel G.A.M.E., a doplnil. "Mnohem prospěšnější by bylo, kdyby se tamější prodejci ujistili, že 'závadné' výrobky neprodají mladistvým."

Zdroj: CVG

Diskuze (6) Další článek: Galerie: Spore: Galactic Adventures

Témata článku: